Смазки на водной основе


Peamised koostisosad: lisaks veele võib sisaldada glütseriini, sünteetilist või taimset propüleenglükooli (orgaaniline alkohol, mis loob libeda tekstuuri ja säilitab niiskust).
Plussid: enimlevinud libestitüüp, mis sobib kasutamiseks koos seksmänguasjade ja kondoomidega. Mitmed vee baasil libestid sobivad suurepäraselt ka intiimpiirkonda niisutama või kasutamiseks isegi näokreemina. Konsistents võib olla vedel ja siidjas või paksem ja kohevam, samuti leidub vee baasil libesteid erinevate maitsete ja efektidega (nt jahutav efekt, mis saadakse tänu piparmündile).
Miinused: Võib kiiresti organismi imenduda, mistõttu võib osutuda vajalikuks libesti korduv lisamine. Samas on kiire imendumine märk sellest, et organismis pole piisavalt vett. Vee baasil libesti lahustub vees, mistõttu ei sobi seda kasutada ei vannimängude ajal ega ka veekogudes. Ettevaatust libestitega, mis sisaldavad sünteetilist glütseriini, see suurendab põletiku tekkimise ja seenhaiguste saamiste ohtu ning mõjutab loomulikku pH-taset suguorganite piirkonnas. Glütseriin on vastutav ka kleepuva tunde tekitamise eest, mis tekib pärast vee aurustumist. Veel suuremaks ärritajaks on aga nonoksünool-9. Nonoksünool-9 mõjub kerge spermitsiidina ning tapab laboritingimustes ka HI-viirust, kuid reaalsuses tekitab ta tupes ja pärakus niivõrd palju mikrorebendeid, et pigem suurendab suguhaigustesse, sealhulgas ka HIV-sse, nakatumise riski. Tundlikud naised peaksid kindlasti vältima ka propüleenglükooli ja kloorheksidiini (võib tekitada kõrvetustunnet limaskestadel).
Soovitatud tootedLELO libesti, mis ei sisalda glütseriini, parabeene ega lõhnaineid ja millele on lisatud Aloe Verat niisutuse ja libestuse jaoks. Viamax Water Glide – on söödav, pole lisatud glütseriini, sisaldab Aloe Verat. Water Glide´i pH-tase on sama nagu kehal endal.

Элементы 1-16 из 103

Задать направление по убыванию
  1. Shunga Narural Contact Lubricant
    Shunga Narural Contact Lubricant
    Специальная цена 15,21 € Обычная цена 16,90 €
  2. Toko Organica Lubricant 165ml, Смазки и массажные масла , Смазки на водной основе
    Toko Organica Lubricant 165ml
    Специальная цена 15,21 € Обычная цена 16,90 €
на странице